امروز چهارشنبه 07 خرداد 1399                   
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
مدیریت تعالی
آمار و گزارشات
پیشنهادات و شکایات
مشترکینExpand مشترکین
درباره شرکتExpand درباره شرکت
آخرین بروزرسانی:
1399/03/06


 کانل رسمی گاز خوزستان
دوشنبه 1398/07/08 تعداد بازدید: 730
از امدادگران نمونه و پيشكسوت شركت گاز خوزستان تجليل شد

در دومین روز از هفته ایمنی و اولین همایش گرامیداشت روز امداد گاز 194 برگزار شد:

از امدادگران نمونه و پیشکسوت شرکت گاز خوزستان تجلیل شد

در مراسمی با حضور عبداله ابول پور مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان، دکتر افشانی معاون پارک علم و فناوری استان خوزستان، هیات مدیره شرکت گاز خوزستان و جمعی از امدادگران شرکت گاز خوزستان، اولین همایش امداد گاز 194 برگزار و از امدادگران نمونه و پیشکسوت شرکت گاز خوزستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خوزستان، عبداله ابول پور مدیر عامل شرکت گاز خوزستان گفت:  95 درصد از گاز مصرفی در استان در بخش صنایع از جمله: پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، صنایع نیشکر مصرف می شود و حدود 5 درصد در بخش خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابول پور با بیان اینکه شرکت گاز خوزستان 70 درصد سبد انرژی کشور را تامین می‌کند، افزود: در حال حاضر 104 جایگاه CNG وجود دارد و این تعداد جایگاه به معنای تامین 20 درصد از سوخت مصرفی خودروها و گامی بزرگ در حذف آلاینده‌ها از سطح استان است.

مدیر عامل شرکت گاز خوزستان تصریح کرد: تا پایان سال 97 بیش از 18 میلیارد متر مکعب گاز مصرف کرده‌ایم و در این زمینه سومین استان مصرف کننده گاز در کشور هستیم.

وی ادامه داد: در بخش توسعه شهری به بیش از 99 درصد از مناطق شهری خوزستان گازرسانی انجام شده است. همچنین در بخش روستایی نیز به بیش از 83 درصد از روستاهای استان گازرسانی شده است و در این زمینه برنامه داریم تا پرونده توسعه گازرسانی را در خوزستان به اتمام برسانیم.

مدیرعامل شرکت گاز خوزستان با اشاره به اینکه برنامه شرکت گاز در 40 ساله دوم بحث نگهداشت و مراقبت و پایداری در مصرف گاز است، گفت: در حال حاضر در خوزستان بیش از حدود 120 واحد امدادی وجود دارد که همه این واحدهای امدادی مجهز و دارای زیرساخت‌های بسیار خوبی جهت ارائه خدمات با کیفیت به شهروندان هستند.

ابول پور اظهار کرد: از سال گذشته به دنبال تحقق شعار تحسین برانگیزترین شرکت در ارائه خدمات در کشور هستیم و در این مسیر با جدیت تلاش خواهیم کرد تا به این مهم دست پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان گفت: پیشانی وزارت نفت امدادگران گاز 194 هستند و شماره 194 کانال ارتباط مردم با وزارت نفت است.

ابول پور با بیان اینکه نقش امدادگران گاز در سیل فروردین ماه بسیار قابل توجه بود افزود: در ایام سیل در خوزستان یک افتخار به دست آوردیم و آن مساله این بود که خبری مبنی بر قطع گاز در استان وجود نداشت و شرایط گازرسانی در زمان وقوع سیلاب پایدار بود و می‌توان گفت هوشیاری و تلاش کارکنان امداد 194 باعث رقم خوردن چنین امری شده است.

در ادامه نیز نکونام مدیر بهره برداری شرکت گاز استان گزارشی از عملکرد امداد گاز 194 در حوزه‌های مختلف خدمات رسانی به ویژه در بخش‌های عملیاتی گازرسانی ارائه نمود.

دکتر افشانی معاون پارک علم و فناوری استان دیگر سخنران این همایش گفت: نخبگان و کارشناسان خلاق در دنیا به دنبال مدیریت مخاطرات در بخش‌های مختلف هستند.

وی هوشمندسازی صنایع و پیشرفت‌های تکنولوژیک را در بخش‌های مختلف به ویژه فرآیند امداد به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات شرکت گاز استان برشمرد و افزود: امیدواریم که انفجارات ناشی از گاز در سطح کشور با کمک تکنولوژی های الکترونیکی هرچه زودتر مدیریت شوند.

گفتنی است در این همایش که با عنوان صد و نود و چهارمین روز سال تحت عنوان گرامیداشت 8 مهرماه روز امداد گاز 194 برگزار شد از امدادگران نمونه و پیشکسوت گاز استان تجلیل شد.

انتهای خبر/.