امروز پنجشنبه 23 آبان 1398                   
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
مدیریت تعالی
آمار و گزارشات
پیشنهادات و شکایات
مشترکینExpand مشترکین
درباره شرکتExpand درباره شرکت
آخرین بروزرسانی:
1398/08/22


 کانل رسمی گاز خوزستان
چهار شنبه 1398/04/19 تعداد بازدید: 516
دهه كرامت فرصتي براي تكريم

دهه کرامت فرصتی برای تکریم


فاصله زمانی یکم ذی القعده سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (سلام الله علیها)، تا یازدهم ذی القعده سالروز ولادت ثامن الائمه، شمس الشموس، حضرت امام رضا (علیه السلام) با عنوان دهه کرامت نامگذاری شده که جشن‌ها و آیین‌های شادباش و معنوی در سراسر ایران اسلامی و خارج از کشور به یمن قدوم موالید نورانی، برگزار می‌گردد.

این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم ‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است. دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان والامقام و گرانقدر جهان می‌باشد.

هر ساله خادمان حرم نورانی حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) به میمنت این رویداد پرخیر و برکت به استان خوزستان سفر می‌کنند تا در دهه کرامت میهمان مردم این دیار شوند. خادمان حرم رضوی در این ایام به نقاط مختلف استان خوزستان سفر کنند و با مردم شهرها و روستاهای گوناگون دیدار می‌کنند. در این برنامه هدایای متبرک آستان قدس رضوی از سوی خادمان حرم نورانی حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) بین حاضران توزیع می‌شود‌.