امروز پنجشنبه 23 آبان 1398                   
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
مدیریت تعالی
آمار و گزارشات
پیشنهادات و شکایات
مشترکینExpand مشترکین
درباره شرکتExpand درباره شرکت
آخرین بروزرسانی:
1398/08/22


 کانل رسمی گاز خوزستان
یکشنبه 1398/04/16 تعداد بازدید: 464
بي توجهي به نشت گاز علت اصلي وقوع حوادث گاز خانگي است

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست گاز خوزستان:

 

بی توجهی به نشت گاز علت اصلی وقوع حوادث گاز خانگی است

 

محمد حسن گل پیچی رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت گاز خوزستان در گفتگو با روابط عمومی این شرکت از کاهش تلفات حوادث گاز در سال 97 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خوزستان رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل گاز خوزستان گفت: با توجه به اینکه بی توجهی به نشت گاز علت اصلی وقوع حوادث در منازل است، بر توجه مشترکین به مسائل ایمنی هشدار داد.

گل پیچی با اشاره به کاهش تلفات حوادث گاز در سال 97 افزود: با وجود 75 حادثه در سال 97 حدود 17 نفر فوت شدند و این در حالی است که در 61 مورد حادثه‌ای که طی سال 96 رخ داده است نیز 17 نفر کشته شدند.

 

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل گاز خوزستان یادآور شد: نشت از شیلنگ گاز به علت فرسودگی، استفاده از اتصالات غیر استاندارد و قرار گرفتن مواد قابل اشتعال مانند پرده در مجاور وسایل گازسوز، نشست گاز از سیستم لوله کشی داخلی منازل، نشت از شیلنگ گاز به دلیل نبود و یا نقص در بست، نشت گاز از شیر مصرف به دلیل نبود نصب درپوش به ترتیب از جمله مهمترین علل انفجار و آتش سوزی در منازل محسوب می‌شوند.

 

محمد حسن گل پیچی با توجه به تعطیلات تابستان از شهروندانی که قصد مسافرت به شهرها و استان‌های دیگر را دارند خواست قبل از ترک منزل از بسته بودن شیر اصلی گاز ورودی منزل اطمینان حاصل کنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

 

رئیس ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل گاز خوزستان تصریح کرد: امداد گاز خوزستان با شماره 194 به صورت 24 ساعته آمادگی دریافت پیام‌های مشترکین با موضوع قطعی ناگهانی گاز، افت فشار، نشتی و هرگونه اتفاق در خصوص گاز خانگی می‌باشد.

 

 

انتهای پیام/.