امروز دوشنبه 01 مهر 1398                   
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
مدیریت تعالی
آمار و گزارشات
پیشنهادات و شکایات
مشترکینExpand مشترکین
درباره شرکتExpand درباره شرکت
آخرین بروزرسانی:
1398/06/24


 کانل رسمی گاز خوزستان
شنبه 1398/03/11 تعداد بازدید: 588
ديدار مدير عامل شركت گاز استان خوزستان با نماينده ولي فقيه در استان خوزستان و امام جمعه شهرستان اهواز

 

دیدار مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه  شهرستان اهواز

 

مهندس ابول پور مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان و اعضا هیئت مدیره با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان خوزستان  و امام جمعه شهرستان اهواز از نزدیک با حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ابتدا مهندس ابول پور مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان با تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد به امامت جمعه شهرستان اهواز و قبولی طاعات و عبادات مسلمین جهان بویژه هموطنان  به درگاه الهی گزارشی از عملکرد شرکت گاز استان خوزستان در زمینه خدمات گازرسانی به مردم شریف استان خوزستان و برنامه های پیش رو به سمع و نظر ایشان رساندند .مدیر عامل گاز استان خوزستان با اشاره به ظرفیت های استان خوزستان در بخش اقتصادی کشور افزود:استان خوزستان دارای ظرفیت های بالفعل و بالقوه‌ای در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... است. ویکی از زیرساخت های پایدار بخش اقتصادی استان وجود ذخایر و منابع عظیم نفت و گاز در این استان است و در این بخش رتبه اول را در کشور دارا می‌باشد که این امر استان را تبدیل به "پایتخت انرژی ایران اسلامی" کرده است. در بخش انرژی به ویژه گاز همچون دوران طلایی دفاع مقدس، "خدمت گزاری جهادی" به اقشار مختلف مردم شهید پرور و شریف استان است و در این راستا جزء استان‌های پیشتاز در صنعت گاز هستیم. تا آنجا که شرکت گاز استان خوزستان مفتخر است که حدود 80 درصد سهم گاز در سبد انرژی را به خود اختصاص دهد و این امر نشان از تلاش‌های شبانه روزی پرسنل خدوم و زحمت کش این شرکت دارد. مدیر عامل گاز استان در ادامه با اشاره به  بخش صنعتی اظهار داشت:گام اول: شرکت گاز استان خوزستان در حال حاضر حدود 98 درصد سوخت صنایع را تامین می‌کند که بیش از 95 درصد گاز مصرفی در بخش‌های دارای ارزش افزوده مثل نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌، صنایع فولاد، صنایع نیشکر و سیمان استفاده می‌شود.

گام دوم: شرکت گاز در راستای توسعه اقتصادی استان، توزیع گاز در بیش از  104 جایگاه C.N.G  در استان اقدام نموده است که یک چهارم سوخت حمل و نقل سبک را تامین می‌کند. این امر به جزء ایجاد اشتغال مستقیم و پایدار از طریق برون سپاری ماموریت‌های اقتصادی شرکت گاز، در جهت کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و استفاده از انرژی پاک (گاز طبیعی) که از جمله مسئولیت‌های اجتماعی شرکت گاز استان است را در بر می‌گیرد.

در بخش خانگی نیز  شرکت گاز استان خوزستان با برنامه ریزی‌های منسجمی که انجام داده است تاکنون 99 درصد خانوار شهری و 79 درصد خانوار روستایی را تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار داده است. که در مجموع تعداد خانوار تحت پوشش شبکه گاز در استان خوزستان 93 درصد است.طول خط و شبکه گذاری تاکنون: 18431 کیلومترتعداد انشعاب نصب شده در سطح استان تاکنون: 655911 انشعاب تعداد مصرف کنندگان تاکنون: 989504 خانوارتعداد شهرهای گازدار تاکنون: 77 شهرتعداد روستاهای گازدار تاکنون: 1786 روستا  دانست مهندس ابول پور با اشاره به برندینگ و چشم انداز شرکت گاز استان "تحسین برانگیزترین شرکت در ارائه خدمات در سطح کشور مبتنی بر ارزش های سازمانی، رضایتمندی ذینفعان و بهره وری منابع"در حال حاضر در آستانه‌ی ورود به نیم قرن دوم صنعت گاز هستیم و فعالیت‌های توسعه شبکه‌ها به رو به اتمام است.با توجه به دسترسی استان خوزستان به آب‌های آزاد و بین المللی،   تبدیل سوخت ناوگان حمل و نقل دریایی یکی از برنامه‌های مهم این شرکت در بلند مدت می‌باشد. همچنین همجواری خوزستان با بازارهای مصرف جهانی به ویژه كشور عراق و كشورهای حاشیه خلیج ‌فارس می‌تواند فرصتی در جهت سرمایه گذاری و ایجاد و انتقال زیرساخت‌های انرژی گاز در کشورهای همسایه باشد که این مهم رویکرد سودآوری و دارای ارزش افزوده برای استان و کشور خواهد بود. در بخش‌های دیگر و با وجود ظرفیت‌های بالقوه استان خوزستان در بخش ترانزیتی و حمل و نقل جاده‌ای،  تبدیل سوخت ناوگان حمل و نقل جاده ای با استفاده از تکنولوژی  L.N.G و   توسعه جایگاههای C.N.G و   ارتقاء کیفیت خدمات به ذینفعان و مشترکین گاز طبیعی  از جمله برنامه های آتی شرکت گاز استان را شامل می‌شود.

 در ادامه نیز حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان اهواز از مجموعه تلاشهای صادقانه و جهادی مدیریت عامل گاز استان خوزستان و مجموعه ایشان مراتب سپاس و قدردانی بعمل آورد  و ضرورت ایجاد فرصتهای جدید شغلی مبنی بر توسعه  وبالا بردن ظرفیتهای گازرسانی در بین جوانان جویای کار و همچنین تقویت اقتصاد کشور جهت مقابله با فشار بیگانگان و دشمنان را تاکید نمود.