امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 1398                   
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
مدیریت تعالی
آمار و گزارشات
پیشنهادات و شکایات
مشترکینExpand مشترکین
درباره شرکتExpand درباره شرکت
آخرین بروزرسانی:
1398/02/29


 کانل رسمی گاز خوزستان
یکشنبه 1397/12/19 تعداد بازدید: 370
توسعه شبكه گاز در روستاهاي خوزستان اولويت برنامه ي وزارت نفت

وزیر نفت در حاشیه مراسم کلنگ زنی پتروشیمی اندیمشک:

توسعه شبکه گاز در روستاهای خوزستان اولویت برنامه‌ی وزارت نفت

 

در مراسمی با حضور وزیر نفت مهندس زنگنه، رئیس کمیسیون انرژی و نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی دکتر حسنوند، استاندار خوزستان دکتر شریعتی، مدیر عامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس مهندس ربیعی، مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان مهندس ابول پور و جمعی از مسئولین و مدیران استانی و محلی مراسم کلنگ زنی پتروشیمی اندیمشک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خوزستان وزیر نفت در حاشیه مراسم کلنگ زنی پتروشیمی اندیمشک گفت: استان خوزستان قطب ذخایر نفت و گاز در کشور است و این امر ظرفیت‌های بسیاری در بخش‌های اقتصادی برای خوزستان ایجاد کرده است.

مهندس زنگنه با اشاره به اهمیت توسعه استان خوزستان در زمینه‌های صنایع پتروشیمی افزود: همه ظرفیت‌های نفت در جهت محرومیت زدایی در استان خوزستان باید فعال شوند.

وزیر نفت با اشاره به اینکه امسال 100 میلیون متر مکعب به تولید گاز کشور افزوده شده است، تاکید کرد: ما در برابر تحریم‌ها ایستاده‌ایم و مقاومت می کنیم،

بیژن زنگنه با اظهار اینکه در جهت محرومیت زدایی طرح‌های گازرسانی در خوزستان مراحل پایانی خود را طی می‌کند، افزود: توسعه شبکه گازرسانی به شهرها و روستاهای استان خوزستان در اولویت برنامه‌های وزارت نفت قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت بود، تصریح کرد: پروژه جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت تا پایان دولت دوازدهم تکمیل می‌شود و این اقدام آثار مثبت زیست محیطی و اقتصادی به همراه دارد.

مهندس زنگنه ضمن تاکید بر اهمیت برنامه ریزی و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی خوزستان تصریح کرد: برای شرکت گاز استان خوزستان در بخش مسئولیت اجتماعی اعتبار ویژه‌ای دیده شده است که امیدوارم از این ظرفیت در جهت ارتقاء کیفیت مسئولیت‌های اجتماعی استفاده کرد.

در این دیدار مهندس ابول پور مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان با اشاره به پروژه‌های گازرسانی انجام شده به شهرها و روستاهای استان خوزستان، گفت: شرکت گاز استان خوزستان برنامه ریزی‌های منسجمی که انجام داده است تاکنون 99 درصد خانوار شهری و 79 درصد خانوار روستایی را تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار داده است، که در مجموع تعداد خانوار تحت پوشش شبکه گاز در استان خوزستان 93 درصد است.

مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان با بیان اینکه در طول سال 96 حدود 18 میلیارد متر مکعب گاز در استان خوزستان مصرف شده است، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 98 درصد سوخت صنایع را شرکت گاز استان تامین می‌کند که بیش از 95 درصد گاز مصرفی در بخش‌های دارای ارزش افزوده مثل نیروگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌، صنایع فولاد، صنایع نیشکر و سیمان استفاده می‌شود.

انتهای خبر/.