امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 1398                   
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
مدیریت تعالی
آمار و گزارشات
پیشنهادات و شکایات
مشترکینExpand مشترکین
درباره شرکتExpand درباره شرکت
آخرین بروزرسانی:
1398/02/29


 کانل رسمی گاز خوزستان
چهار شنبه 1397/12/15 تعداد بازدید: 369
كلنگ پروژه گازرساني به روستاهاي شهرستان ايذه به زمين زده شد

با حضور نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی:

کلنگ پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان ایذه به زمین زده شد

 

در مراسمی با حضور نماینده مردم ایذه و باغملک آقای خادمی، مدیر مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز استان خوزستان مهندس خسافی، فرماندار شهرستان ایذه دکتر سمالی و جمعی از مسئولین محلی شهرستان ایذه کلنگ پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان ایذه به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خوزستان در این مراسم فرماندار شهرستان ایذه گفت: شهرستان تاریخی ایذه دارای ظرفیت‌های اقتصادی بسیاری است که متاسفانه از همه این ظرفیت‌ها استفاده نشده است. دکتر سمالی با اشاره به فراهم بودن زمینه‌ی کشاورزی صنعتی در جغرافیای شهرستان ایذه، این شهرستان را به عنوان قطب کشاورزی استان معرفی کرد.

فرماندار شهرستان ایذه ضمن تاکید بر استفاده از سرمایه‌های انسانی تحصیل کرده در این شهرستان، به اجرای پروژه‌های گازرسانی در شهرستان ایذه اشاره کرد و گفت: شرکت گاز استان خوزستان در جهت توسعه شهرستان ایذه برنامه ریزی بسیار خوبی انجام داده است که به زودی مردم روستاهای این شهرستان ثمره شیرین این پروژه‌ها را خواهند چشید.

در بخش دیگری از این مراسم مدیر مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز استان خوزستان گفت: شرکت گاز استان خوزستان با برنامه ریزی‌های منسجمی که انجام داده است تاکنون 99 درصد خانوار شهری و 79 درصد خانوار روستایی را تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار داده است.

مهندس خسافی افزود: در مجموع تعداد خانوار تحت پوشش شبکه گاز در استان خوزستان 93 درصد است و براساس این آمار ما تا رسیدن به استان سبز فقط یک گام را پیش رو داریم.

مدیر مهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز استان خوزستان ضمن تاکید به اینکه استان خوزستان دارای ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه‌ای در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی است؛ به وجود ذخایر و منابع عظیم نفت و گاز در این استان اشاره و این ظرفیت را نقطه عطفی در جهت توسعه پایدار اشتغال در استان معرفی نمود.

مهندس خسافی با معرفی مشخصات فنی پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان ایذه گفت: این پروژه دارای 50 کیلومتر شبکه گذاری و با ظرفیت 800 انشعاب، بیش از 800 خانوار از روستاهای شهرستان ایذه را از نعمت گاز طبیعی برخوردار می کند.

وی در خصوص عملیات اجرایی و اعتبار پروژه گازرسانی به روستاهای ایذه افزود: اعتبار این پروژه حدود 120 میلیارد ریال برآورد شده است که امیدواریم ادارات و مردم منطقه با پیمانکار پروژه همکاری نمایند تا هرچه سریعتر شاهد بهره برداری از این پروژه در روستاهای شهرستان ایذه باشیم.

در بخش پایانی این مراسم نماینده مردم شهرستان‌های ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از کند بودن روند گازرسانی به روستاهای شهرستان ایذه گفت: این شهرستان از آسیب‌های قومی و طایفه‌ای رنج می‌برد و همین امر باعث عدم توسعه این شهرستان شده است.

مهندس خادمی با اشاره به اقدامات و خدمات انجام شده در دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پروژه‌های زیرساختی مهمی در حال انجام است که سعی می‌کنم تا پایان این دوره، آنها را به سرانجام برسانم.

نماینده مردم شهرهای ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش‌های زیای برای دریافت مجوز پتروشیمی در شهرستان ایذه صورت گرفته است، افزود: احداث بیمارستان، راه اندازی پایگاه اورژانس، احداث ایستگاه پست برق، تعریض و احداث جاده‌های ورودی و خروجی شهرهای ایذه و باغملک و دهها پروژه دیگر از جمله اقداماتی است که در جهت توسعه زیرساخت اقتصادی این شهرستان پیگیری شده است.

مهندس خادمی ضمن تشکر از مهندس ابول پور مدیرعامل شرکت گاز استان خوزستان بدلیل برنامه ریزی در جهت گازرسانی به روستاهای شهرستان ایذه و باغملک؛ تسریع در گازرسانی به دیگر روستاهای این شهرستان ازجمله: روستای سوسن را خواستار شد.