امروز سه شنبه 02 بهمن 1397                   
Skip Navigation Links
صفحه اصلی
مدیریت تعالی
آمار و گزارشات
پیشنهادات و شکایات
مشترکینExpand مشترکین
درباره شرکتExpand درباره شرکت
آخرین بروزرسانی:
1397/10/29


 کانل رسمی گاز خوزستان
شنبه 1396/08/20 تعداد بازدید: 2245
رعايت اصول ايمني در استفاده از لوازم گاز سوز ، وظيفه ي همگاني است.

مدير عامل شركت گاز استان خوزستان:

رعايت اصول ايمني در استفاده از لوازم گاز سوز ، وظيفه ی همگاني است

 

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان خوزستان سيد ناصر حسيني نژاد مدير عامل اين شركت رعايت اصول ايمني در مصرف گاز طبيعي را وظيفه ی همگاني دانست و افزود : رعايت اصول ايمني در مصرف گاز طبيعي مختص قشر خاصي از جامعه نيست و همه ما بايد ضمن رعايت اين اصول ، آنها را بعنوان وظيفه همگاني در بين آحاد جامعه انتشار و توصيه نمائيم .

سيد ناصر حسيني نژاد گفت : متاسفانه با فرا رسيدن فصول سرد سال واستفاده فزاينده از لوازم گاز سوز گرمايشي شاهد حوادث ناگواري از بابت عدم رعايت اصول ايمني در اتصال وسائل گازسوز به شبكه گازدار هستيم ، كه با كمي تامل و رعايت اصول اوليه ايمني مي توان عليرغم استفاده از اين نعمت الهي از بروز حوادث ناگوار جلوگيري و با کمی احساس مسئولیت آنرا به ديگران نيز توصيه نمائيم .

مدير عامل شركت گاز استان به حوادث ناگوار سالهاي گذشته در كشور از بابت عدم رعايت اصول ايمني اشاره كرد و نكات زير را براي حفظ جان شهروندان توصيه نمود .

  1. همواره از لوازم گاز سوز استاندارد استفاده نمائيد .
  2. در صورت وجود هر گونه نشت گاز در هریک لوازم گاز سوز سريعاً آنرا از سرويس خارج وبا استفاده از تعمیرکاران مجاز به رفع نشتي از محل مورد نظر اقدام نمائيد.

3-در صورت استنشاق بوي گاز سريعاً افراد خانواده را از محل خارج و شير مصرف گاز را بسته و اگر فيوز برق خارج از محيط آلوده به گاز است آنرا قطع و در غير اينصورت به هيچيك از لوازم برقي كه قابليت توليد جرقه دارند دست نزنيد.

4-درب و پنجره ها را به آرامي باز كنيد و قبل از تخليه كامل گاز منتشر شده از فضاي اتاق که بوسيله پارچه خيس يا پنبه اي انجام می شود ، به هيچ عنوان اجازه ورود افراد به محل را ندهيد.

مدير عامل شركت گاز استان خوزستان همچنين از آمادگي نيروهاي امدادي پست امداد 194 براي خدمت رساني 24 ساعته به شهروندان خبر داد وافزود :

پست امداد 194 در شهرها وهمچنین نيروهاي گازبان در روستاهای بهره مند از گاز طبيعي بصورت شبانه روز آماده دريافت پيامهاي امدادي هستند واز كليه هم استانی های عزيز تقاضا داريم تا ضمن رعايت مسائل ايمني اين نكات راهمواره و بعنوان وظيفه همگاني به سايرين نيز سفارش و توصيه نماييد .