صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

گازرساني به روستاهاي بخش سوسن ايذه

آغاز عمليات پروژه گازرساني به روستاهاي بخش سوسن ايذه در استان خوزستان

 مدیر عامل شرکت گاز استان خوزستان  از بهره‌برداری از اولین فاز گازرسانی به بخش سوسن ایذه در دهه مبارک فجر  امسال و اختصاص دو هزار  انشعاب گاز به روستای منطقه در دو سال آینده خبر داد.
 در آیین آغاز عملیات پروژه گازرسانی به روستاهای بخش سوسن ایذه که با حضور استاندارخوزستان ،امام جمعه ، ایزد پناه نماینده مردم ایذه،باغملک در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان اجرایی آن شهرستان برگزار شد،  شریعتی استاندار خوزستان اظهار کرد: خوشبختانه قفل گازرسانی به روستاهای ایذه شکسته شد. بر اساس استانداردهای وزارت نفت اگر برای هر نفر حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان هزینه شود، مجوز گازرسانی داده می‌شود. این هزینه در روستاهای بخش سوسن ایذه بیش از ۲۳ تا ۲۴ میلیون تومان برای هر نفر بود و از نظر قانونی امکان گازرسانی وجود نداشت.
به گزارش  روابط عمومی شرکت گاز استان خوزستان وی افزود: برای حل این مشکل، جلسات متعددی با وزیر نفت برگزار شد و از ایشان درخواست کردیم تا از اختیارات خود این موضوع را بپذیرد.
استاندار خوزستان تصریح کرد: روستاهای بخش سوسن ایذه روستاهایی صعب العبور و سردسیر هستند و بیشتر به گازرسانی نیاز داشتند و از این رو خوشبختانه وزیر نفت پذیرفت نسبت به گازرسانی به این روستاها اقدام شود. امیدواریم کل روستاهای استان خوزستان را یکی پس از دیگری گازرسانی کنیم و ما به تفاوت هزینه گازرسانی به این روستاها را نیز وزارت نفت از اعتبارات خود پرداخت می‌کند.
در ادامه نیز مهندس  ابول پور مدیر عامل شرکت پاز استان خوزستان  با اشاره به پروژه گازرسانی به روستاهای بخش سوسن ایذه افزود: این پروژه بزرگ با اعتبار۳۲۰ میلیارد ریال آغاز شده است و می‌تواند زیرساخت توسعه باشد. سایر روستاهای ایذه و باغملک نیز در دستور کار گازرسانی قرار دارند تا عقب ماندگی ایذه و باغملک در این زمینه جبران شود.
ابول پور بیان کرد: امیدواریم در دهه مبارک فجر اولین فاز گازرسانی به بخش سوسن ایذه به بهره‌برداری برسد و در دو سال آینده به ۲ هزار روستا انشعاب گاز داده شود.
لازم به ذکر است  پروژه گازرسانی به روستاهای بخش سوسن ایذه با ۲ هزار انشعاب، شامل ۸۰ هزار متر شبکه گذاری است و ۲ هزار و ۱۰۰ خانوار را تحت پوشش قرار می‌دهد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/03/31 - ١٠:١٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 444

خروج
تصاویر منتخب